3 סוגים של כסאות בית כנסת

מעגל

קיים מגוון גדול של כיסאות לבתי כנסת ולכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות פרקטיים ועיצוביים.

אם אתם מקימים בית כנסת חדש או משפצים את מערכת הכיסאות שלכם, הנה כמה טיפים לגבי סוגי כסאות בית כנסת שכדאי לדעת.

 

מה צריך לדעת לגבי כסאות בית כנסת?

בית כנסת מורכב ממגוון אביזרי קדושה ותשמישים המפארים את בית הכנסת ונמצאים בשימוש הציבור. אחד הפריטים ההכרחיים לקיומו של בית כנסת הוא מערכת כיסאות עבור המתפללים. ימי חג ושבתות מלוות בתפילות רבות וארוכות ולכן חשוב שיהיה למתפללים נוח לשבת.

כמו כן, יש להקפיד להתאים את הכיסאות לחלל בית הכנסת מבחינת סגנון העיצוב. שימו לב כי קיים מבחר גדול של כיסאות המיועדים לבית כנסת ולכן חשוב לבחור מראש איזה סוג כיסאות יתאים לחלל בית הכנסת שלכם.

 

  1. כסאות סטנדרטיים לבית הכנסת

כיסאות סטנדרטיים שנמצאים בבית כנסת הם סוג של ספסלי עץ עמידים וחזקים שמחוברים ליחידה אחת. ניתן למצוא גם סוג כסאות שהם למעשה ספסל שלם ללא חציצה בין מושב למושב הבנוי כיחידה אחת רציפה.

אולם, קיים גם ספסל ישיבה עשוי מעץ מחול למקטעים שמכיל מחיצה קטנה בין מתפלל למתפלל. באופן זה לכל מתפלל יש מקום משלו באופן המופרד ממתפלל אחר. לרוב ספסלי הישיבה האלו מעוצבים עם כיסאות מתקפלים בזמן עמידה לצורך שמירה על נוחות ומרווח בין המתפללים בשעת תפילה בעמידה.

 

  1. כסאות מושבי ריפוד לבית הכנסת

סוג זה הינו סוג מהודר ומעוצב יותר של כיסאות לבתי כנסת ביחס לכיסאות הסטנדרטיים. מדובר על כיסאות בעלי ריפוד נעים ואיכותי שממוקם בגב המושב ועל הכיסא עצמו. מכאן ניתן להבטיח לכל מתפלל נוחות מרבית בזמן הישיבה. זאת במיוחד במהלך תפילות ארוכות בימי קודש וחג. גם כאן ניתן לבחור עיצוב ספסלי ארוך ללא הפרדה אך בעל ריפוד במושב וגב. מצד שני, ניתן לבחור עיצוב של כסאות מופרדים באמצעות מחיצה שמעניקים לכל מתפלל מרווח אישי בינו לבין חברו היושב מצדו.

 

  1. כסאות נערמים לבית הכנסת

סוג זה הינו סוג של כיסאות בודדים הניתנים לאיסוף וערימה אחד על גבי השני כאשר אינם נמצאים בשימוש. לרוב כסאות מסוג זה מעוצבים עם ריפוד נוח ואיכותי על גב המושב וגם ככרית ישיבה על כיסא. הכיסאות הנערמים יכולים להגיע עם משענת יד או בלעדיה. במידה והכיסאות מלווים במשענת יד, ניתן להשיג את אלמנט ההפרדה בין מתפלל למתפלל כאשר מסדרים את הכיסאות אחד ליד השני בשורה.

 

לסיכום

כסאות לבתי כנסת הינו עניין משמעותי וחשוב עבור נוחות המתפללים ורווחתם בשעת התפילה. לשם כך יש לבחור נכון את סוג הכיסאות המתאים עבור חלל בית הכנסת. לכל בית כנסת צרכים שונים משלו וטעמי נוחות אחרות של מתפלליו. לכן כדאי לוודא שאתם בוחרים את הסוג המתאים ביותר.

 

רהיטים מרופדים

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *